phone 292-75-23, 292-57-92 073 073 90 09 063 016 00 33 (Винники)
email pp.svitlofor@gmail.com

Безпека дорожнього руху

      В конетексті недавніх гучних ДТП в основному чомусь в м.Харків,хоча летальні ДТП відбуваються чуть не кожен день по всій території України , я звертаю увагу на абсолютне недотримання Правил дорожнього руху приклад Зайцевої чи водій за вірменським прізвищем ,що обганяв на пішоходному переході і збив пішохода –харківські події, чи у Львові чи по Україні десятки, сотні, тисячі ігнорувань чи незнань ПДР, що привели до важких наслідків.

      Ясно, що кожен чи майже кожен водій задає собі питання : Чому так ? В чому причина ? Що потрібно зробити щоб такого не траплялось? Хто винен? Дати однозначну оцінку кожної з ПДР повинен конкретно тільки ,суд який буде 100% і знайдуть винного бо інакше нема. З більше половини наїздів на пішохода винен сам пішохід бо не знав чи не виконував ПДР.Тому готувати сумлінного пішохода слід зі шкільної лавки.

      Питання сьогоднішнього дня не конкретна вина водія чи пішохода , а що мішає покращити відношення учасників дорожнього руху до Правил як Закону. Почнем з того, що українські ПДР відповідають вимогам Віденьської конвенції 1968 р. і повинні бути безперешкодно заміненні практично в кожній країні світу.Вони переписані з радянських ПДР, тільки на відміну від «бояришнікових» російських; українські ПДР ускладнили .Чи то з об’єктивних причин ,чи щоб важче було скласти іспит чи по причині напрямку вектора розвитку в ЄС , але українці повинні знати наші Правила дорожнього руху надскладні і на нинішній день вивчені та виконуються далеко не всіма учасниками. Приклад перехрестя де організовано круговий рух :по старому водій повинен завчасно зайняти крайне положення при виїзді з кільця,тепер виїхати з кільця можна з будь-якої смуги .Але не всі водії знають про зміни.

      На мою думку суспільство прогресує пропорційно до дотримання хороших Законів.Хороші депутати , хороші Закони в Україні - є, а от виконання – скорше нема чим не дуже. Хто повинен наглядати за виконанням Законів в тому числі і на дорозі : поліція і прокуратура+суд . В першу чергу поліція, яка була ніби вдало реформована; отримала матеріальну підтримку держави і моральну підтримку українського суспільства, але замість вдало продовжувати реформування МВС ( як на фото – відео фіксація порушень і іспитів ПДР,посилення якості підготовки кандидатів в водії вирішення питання « польських блях» і т. д і т.п. ) чомусь «на горі здулися «. То напевно реалі політики. Типу: все раз зробиш,щож потім робити…

      Але повернемся до порушень ПДР.,Що є основною причиною ? Ігнорування чи безграмотність? З власного інструкторського досвіду знаю,що найскладніші учні це ті, хто прийшов на додаткове водіння.Більша половина таких учнів не знають,правил бо посвідчення водія їм подарували чи купили.Виходить так перше заплатили за права ,а потім ще раз за науку . Хто платить двічі ? Правильно скупий або лох.

      Тому шановні батьки і не тільки: шукаючи легкі шляхи при отриманні посвідчення ви ризикуєте своїми рідними і навпаки відправивши їх на навчання в автошколу ви цінуєте своїх рідних.Візьмемо приклад Харкова обігнав на пішоходному переході і збив пішохода –даю майже 100%гарантію що ця людина не ходила в автошколу,тому що будь-якій школі на уроках теорії чи практики практично щоразу наголошують про таку небезпеку.

      Ігнорування ж правил дорожнього руху також надзвичайно негативно впливає на безпеку дорожнього руху.Фрази чи думки типу в Україні все купується прямо «літають в суспільстві «, але приклад Зайцевої яка знала ,що керує «снарядом», знала що швидкість в місті обмежена , знала , що перегони це на треках, а тепер точно сяде. Не хочу її зачіпати бо велику частину вини , на мою думку, мають батьки.Купи дитині Ланос чи іншу малолітражку нехай користується поки набереться досвіду нічого б для неї не змінилось так ні 300 сот сильніший «снаряд». Батьки впевнений знали про небезпеку, але ігнорували її .З вище написаного для водія проситься такий висновок:в загальній школі готувати грамотного пішохода, а автошколі зобовязати ретельно вивчити Правила дорожнього руху ,на дорозі ж виконувати їх.Рецепт простий,але який дієвий.